• Destek: +90216 317 1819
  • Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

Taş Halı Nedir?

Aquazemin taş halı nedir konusunda bir çok sorular karşımıza çıkıyor. Özel olarak hazırlanıp ebarlandırılan taşlar ile bağlayıcı reçine ike karışım yapılarak yerinde dökme yöntemiyle yapılan bir zemin kaplama türüdür. Dış mekan ve iç mekan her alanda gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz taş halı yekpare uzun ömürlü dayanıklı olması gibi öne çıkan özellikleri cazibe noktasıdır. Taş halı zemin kaplama’da taşların tambulur olmasıda bir önemli unsurdur.

TAŞ HALI’DA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Aquazemin taş halı zemin kaplamada en önemli unsur bağlayıcı reçinedir. Özellikle dış alanlar kullanılan bağlayıcı reçinenin dış hava şartlarına uygun olmasına çok dikkat etmek gerekir. Dış alanlarda poliüretan bağlayıcı ile yapılan uygulamalar daha uzun ömürlü, güneş ışınlarından zarar görmeyen, sararma yapmayan bir sistem ile uygulama yapılmalıdır.

POLİÜRETAN BAĞLAYICI NEDİR?

Poliüretan bağlayıcı dış hava şartlarına yüksek dayanım gösteren bir reçine türüdür. Özellikle sararma konusunda son derece dayanıklı, aynı zamanda dış şartlarda sıcak soğuk ilişkisinde mükemmel performans gösterir.

TAŞLARI NEYE GÖRE SEÇİM YAPACAĞIM?

Taş halı zemin kaplamada özel olarak ebatlandırılan taşlar kullanılır. Bu taşların ayrıca kırım sonrası tamburlu olmasıda önemli bir noktadır. Taş boyutlarında genellikle tercih edilen ebatlar 2-4mm’dir. Ev içleri veya özel projelerde ise 1-3mm’de tercih edilmektedir.

AQUAZEMİN TAŞ HALI İÇİN NASIL BİLGİ ALIRIM?

Uzman ekiplerimiz yılların vermiş olduğu tecrübe ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu konuda aquazemin ile İLETİŞİM sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taş halı, doğal taşlar kullanılarak yapılan zemin kaplamasıdır. Bu tür zemin kaplamaları genellikle iç mekanlarda ve bazen dış mekanlarda kullanılır. Taş halılar, estetik bir görünüm sunar ve doğal taşların dayanıklılığından faydalanır.

Taş halılar, çeşitli taşların küçük parçacıklarının özel bir bağlayıcı maddeyle bir araya getirilerek oluşturulur. Taşların renkleri ve şekilleri zevke göre seçilebilir. Yüzeyde çeşitli desenler ve düzenler oluşturulabilir.

Taş halılar, birçok avantaj sunar. Öncelikle, dayanıklı bir zemin kaplamasıdır. Doğal taşların dayanıklılığı sayesinde uzun ömürlüdür ve aşınmaya karşı dirençlidir. Ayrıca, taş halılar kolay temizlenir ve bakım gerektirmez. Kir tutmaz ve lekelere karşı dirençlidirler. Diğer bir avantajı ise ısıyı iyi tutmalarıdır, bu nedenle zeminin sıcaklığını korur ve ayakları rahat tutar.

Taş halılar genellikle iç mekanlarda kullanılan bir zemin kaplamasıdır. Evlerde, otellerde, restoranlarda, ofislerde ve diğer ticari mekanlarda tercih edilebilir. Ayrıca, bahçelerde, teraslarda veya dış mekan oturma alanlarında da kullanılabilir.

Taş halıların dezavantajları da vardır. Biraz pahalı olabilirler ve profesyonel bir usta tarafından kurulum gerektirebilirler. Ayrıca, taş halıları temizlemek ve bakım yapmak bazen daha zor olabilir, özellikle aralarındaki derzlerin temizliği zaman alabilir.

Genel olarak, taş halılar doğal ve şık bir zemin kaplaması seçeneği olarak tercih edilebilir. Estetik bir görünüm, dayanıklılık ve kolay temizlenebilirlik gibi avantajları nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ayrıca taş halı nasıl yapılır konusunda diğer yazımıza bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*