• Destek: +90216 317 1819
  • Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

Dış Mekan Uv Dayanımlı

Dış Mekan Uv Dayanımlı

aquazemin

Dış mekan kuvars taş halı zemin kaplaması

Güneş ışınlarına maruz kalan bir dış mekan uygulamalarında UV ışınlarına dayanıklı bir Taş Halı yapılması gerekmektedir. 2-4mm, arasında kalibre edilmiş Avrupa standartlarında üretilen taş taneleri ile oluşan sistemdir. Doğal taşlar en kaliteli maden ocaklarından tedarik edilir.Granrül boyutları özenle Aquazemin tarafından özenle işleme alınır. Ölçülü hale gelen ürünler yıkanır ve kurutma işleminden geçerek hazır hale gelir.

STANDART TAŞ HALI’DAN FARKI NEDİR?
Standart taş Halı’dan farklı olarak, kullanılan bağlayıcı ve taşların özel olmasıdır. Standart bir taş Halı’da normal epoksi bağlayıcı kullanılır. Bu ürün dış mekanda güneş ışınlarına karşı çok zayıftır ve sararmaya maruz kalır.
Dış alanlarda UV ışınlarına %100 dirençli bir taş halı için güneş ışınlarının zarar vermeyeceği, sararma yapmayan yüksek kaliteli bağlayıcı reçine tercih edilmelidir.

DIŞ ALANLARDA TAŞ HALI; Dış alanlar güneş ışığına en çok maruz alan yerlerdir. Bu sebeple renklerin uzun yıllar sonra dahi aynı kalması için güneş ışınlarına dayanıklı Poliüretan bağlayıcı ile uygulama yapılması tavsiye edilir. Taşlar ve bağlayıcı profesyonel bir uygulama ekibi ile uygulama yapılmalıdır. Yapılan taş halı ekstra koruma sağlaması için son kat mühürleme isteğe bağlı olarak yapılır.

Image

aquazemin

Uygulama Sıralaması

Astar Uygulaması

Taş halı yapılacak yüzeye yüksek mukavemet ile yapışması için mutlaka ve her durumda bir astar kullanımı gerekir. Astar seçimi taş halı yapılacak zemin durumuna (beton, şap vb) göre hangi ürün kullanılacak ise seçilir. Astar uygulaması sonrası Taş Halı uygulamasının yüksek tutunması için ince granül 08 - 1.2 mm kuvars serpilir.

Taş Halı Uygulaması

Uygulamada taşların birbirinden ayrılmamasını önlemek için gerekli miktar bağlayıcı reçine kullanımı çok ama çok önemlidir. 10mm standart sistem için; Taş agrega (2-4mm) Sarfiyat: 18 kg/m2 Bağlayıcı Reçine sarfiyat (minimum %10 oranında) : 1.80 kg/m2

Son Kat Mühürlemesi

Yapılan taş halı ekstra koruma için (isteğe bağlı) sarfiyat: 100-150gr/m2 ile uygulama tamamlanır.

aquazemin

Dış Mekan Taş Halı Özellikleri

Hayatınızı Kolaylaştıracak Dış Mekan Kuvars Taş Halı Kaplama Özelliklerini Sizler İçin Sıraladık.

Yekpare Yapısı İle Yalıtıcı

04

Anti Alerjik Malzeme

05

Her Zemine Uygun

09

Geniş Renk Seçenekleri

10

Hızlı ve Kolay Bakım

01

Nefes Alan Yapı

02

Zamanla Solma Yapmaz

06

Yerden Isıtma İçin Uygun

07

Aşınmaya Karşı Dirençli

11

Logo, Desen, Motif Çalışmaları İçin Mükemmel Uyum

12

Yeni İnşaatlarda Kolay Uygulama

03

Çevre Dostu

08

Önerilen Taş Halı Teknik Sistem

aquazemin

Uzun ömürlü maksimum kalite garanti etmek için doğru bir montaj çok önemlidir. Fakat doğru ürün ve kullanılacak ürün sarfiyatlarında optimum kaliteli sonuç çıkarır. Üretici olarak Aquazemin, aynı sistem için tekliflerde büyük bir fiyat farkı olduğunu belirtmek isteriz. Özellikle bağlayıcı reçine (Taşların bir arada tutan bağlayıcı) doğru oranda kullanılması nihai üründeki kaliteye önemli bir etken sağlıyor.
Bu sebeple taş halı sistemin kalınlık ve taş miktarı karşısında minimum % 10 oranında bağlayıcı reçine kullanmak ÇOK ÖNEMLİ BİR husustur. Bazı uygulamacılar %5-%6 oranlarında reçine kullanımı için reçete yazarlar. Buda teklifin daha düşük olduğunu ve sistem kalitesinin düşük olduğu anlamına gelir. Üstelik bu düşük kaliteli sistem montaj sırasında fark edilmez. Uygulama yapan firma alt zemin hazırlığını çok iyi yapmalı, profil montajlarının doğru şekilde zemine işlenmeli gerekli yerlerde genleşme profilleri kullanılması önerilir.
Bundan dolayı yapılacak Taş Halı uygulamasındaki teklifleri değerlendirmek için ve buna göre teklif almak için aşağıdaki sistem detaylarını temel esas alabilirsiniz.

BAKIM
Açık alanlarda Taş Halı temizliği vakumlu elektrikli süpürge ile yapılır. Taş halıyı düzenli olarak sık periyotlarda su ile temizlik yapınız. Kireçli su kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Yapılan temizlik sonrası kalan su mümkün olduğunca fazla suyu komple çekilmeli ve sonrasında paspas ile yüzey güzel bir şekilde kurutulmalıdır. Çözücü gibi kimyasal ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde gözenek dolgu ürününe zarar vererek yenileme isteyecektir.

DERİN TEMİZLİK
Zemin kaplama temizleyici makinalar ile ( ön arka fırçalı ve vakumlu) kapsamlı temizlik yapılabilir. İlk önce taş halı üzerine temizlik malzemesi püskürtülür, bu sayede yüzeydeki kirli tabaka üzerinde etkili olur. Sonrasında fırçalı makine ile itina ile temizlik yapılarak bitirilir.
Image