• Destek: +90216 317 1819
  • Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

İç mekan taş halı zemin kaplama

İç mekan taş halı zemin kaplama

aquazemin

İç mekan taş halı zemin kaplaması

Mekanlarda farklılık ve dekoratif açısından mükemmel sonuçlar çıkaran bu zemin kaplama türü uygulama olarak sorunsuz bir sistemdir.

Özellikle ev içlerinde konforun mükemmel olduğu taş halı’da ofis mağaza showroom vb. bütün kapalı alanlarda tercih sebebidir. 2-4mm kalibre edilmiş Avrupa standartlarında üretilen taş taneleri ile oluşan sistemdir. Doğal taşlar en kaliteli maden ocaklarından tedarik edilir.

Granrül boyutları özenle Aquazemin tarafından özenle işleme alınır. Ölçülü hale gelen ürünler yıkanır ve kurutma işleminden geçerek hazır hale gelir.

Image

aquazemin

Uygulama Sıralaması

Astar Uygulaması

Taş halı yapılacak yüzeye yüksek mukavemet ile yapışması için mutlaka ve her durumda bir astar kullanımı gerekir. Astar seçimi taş halı yapılacak zemin durumuna( beton, şap vb..) göre hangi ürün kullanılacak ise seçilir. Astar uygulaması sonrası Taş Halı uygulamasının yüksek tutunması için ince granül 08-1,2 mm kuvars serpilir.

Taş Halı Uygulaması

Uygulamada taşların birbirinden ayrılmamasını önlemek için gerekli miktar bağlayıcı reçine kullanımı çok ama çok önemlidir. 8mm standart sistem için; Taş tanecikleri (2-4mm) Sarfiyat: 16 kg/m2 Bağlayıcı Reçine sarfiyat (minimum %8 oranında) : 1.30 kg/m2

Son Kat Mühürlemesi

İç mekanlarda taş halı uygun olması için uygulama tamamlandıktan sonra taş granürleri araları özel üretilen gözenek kapatıcı ile doldurulur. Bu sayede temizliği kolay ve pratik hale gelir. Gözenek kapatıcı sarfiyatı 1-3mm için :500 gr/m2(ortalama) 2-4mm için :750gr /m2 (ortalama) Son kat mühürleme Yapılan taş halı ekstra koruma için(isteğe bağlı) mat parlak seçenekleri ile tercih edilir sarfiyat: 100-150gr/m2

aquazemin

İç Mekan Taş Halı Özellikleri

Hayatınızı Kolaylaştıracak İç Mekan Taş Halı Kaplama Özelliklerini Sizler İçin Sıraladık.

Yekpare Yapısı İle Yalıtıcı

04

Anti Alerjik Malzeme

05

Her Zemine Uygun

09

Geniş Renk Seçenekleri

10

Hızlı ve Kolay Bakım

01

Nefes Alan Yapı

02

Zamanla Solma Yapmaz

06

Yerden Isıtma İçin Uygun

07

Aşınmaya Karşı Dirençli

11

Logo, Desen, Motif Çalışmaları İçin Mükemmel Uyum

12

Yeni İnşaatlarda Kolay Uygulama

03

Çevre Dostu

08

Önerilen Taş Halı Teknik Sistem

aquazemin

Önerilen Taş Halı teknik sistem Uzun ömürlü maksimum kalite garanti etmek için doğru bir montaj çok önemlidir. Fakat doğru ürün ve kullanılacak ürün sarfiyatlarıda optimum kaliteli sonuç çıkarır. Üretici olarak Aquazemin, aynı sistem için tekliflerde büyük bir fiyat farkı olduğunu belirtmek isteriz. Özellikle bağlayıcı reçine (Taşların bir arada tutan bağlayıcı) doğru oranda kullanılması nihai üründeki kaliteye önemli bir etken sağlıyor.
Bu sebeple taş halı sistemin kalınlık ve taş miktarı karşısında minimum % 8 oranında bağlayıcı reçine kullanmak ÇOK ÖNEMLİ BİR husustur. Bazı uygulamacılar %5-%6 oranlarında reçine kulanımı için reçete yazarlar. Buda teklifin daha düşük olduğunu ve sistem kalitesinin düşük olduğu anlamına gelir.

Üstelik bu düşük kaliteli sistem montaj sırasında fark edilmez. Uygulama yapan firma alt zemin hazırlığını çok iyi yapmalı, profil montajlarının doğru şekilde zemine işlenmeli gerekli yerlerde genleşme profilleri kullanılması önerilir. Bundan dolayı yapılacak Taş Halı uygulamasındaki teklifleri değerlendirmek için ve buna göre teklif almak için aşağıdaki sistem detaylarını temel esas alabilirsiniz. İç mekanlarda taş halı mükemmel bir tercihtir. Kullanılan bağlayıcı reçineler sıcaklıktan dolayı (maksimum 60°C’ye kadar). Zemindeki ısıtma ayrıca bir halıyı ısıtmaya ihtiyaç olmadığı için ayaklarınızda çok hoş sıcaklık ve mükemmel yürüyüş konforunu çok hızlı yaşayacaksınız. Isıtma konforunun yanında iç mekan taş halı kaplamanın en büyük avantajı ise dekoratif olması ve 10.000 den fazla renk seçeneğinin de bulunmasıdır.

BAKIM
Kapalı alanlarda Taş Halı temizliği vakumlu elektrikli süpürge ile yapılır. Taş halıyı düzenli olarak sık periyotlarda su ile temizlik yapınız. Kireçli su kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Yapılan temizlik sonrası kalan su mümkün olduğunca fazla suyu komple çekilmeli ve sonrasında paspas ile yüzey güzel bir şekilde kurutulmalıdır. Çözücü gibi kimyasal ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde gözenek dolgu ürününe zarar vererek yenileme isteyecektir.

DERİN TEMİZLİK
Zemin kaplama temizleyici makinalar ile ( ön arka fırçalı ve vakumlu) kapsamlı temizlik yapılabilir. İlk önce taş halı üzerine temizlik malzemesi püskürtülür, bu sayede yüzeydeki kirli tabaka üzerinde etkili olur. Sonrasında fırçalı makine ile itina ile temizlik yapılarak bitirilir.
Image