• Destek: +90216 317 1819
  • Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

Taş Halı Nasıl Yapılır

Taş halı zemin kaplama son yıllarda adını sıkça duyurmaya başladığı bir zemin kaplama çeşitidir. Aquazemin olarak taş halı konusunda uzun yıllardır sektörde hizmet vermek gurur kaynağıdır. Özellikle dış mekanlarda tercih sebebi gibi görünsede iç mekan’larda da kullanılan bir kaplamadır. En belirgin özelliği yepkare olmasının yanı sıra istenilen formda imalat olmasından dolayı çok yönlü projelere imza atılacak bir kaplamadır.

AQUAZEMİN TAŞ HALI NASIL YAPILIR ?

Bu konuda çok fazla yanlış uygulama ve sistemi maalesef ülkemizde yapılmaktadır. Bu yüzden Aquazemin olarak sizlere en tecrübeli ve profesyonel yaklaşım ile bu uygulamayı siz değerli müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Taş halı zemin kaplama yukarıda bahsettiğimiz gibi hem iç mekan hem dış mekanda uygulama yapılan bir kaplamadır. Onun için uygulama 2 farklı sistemde yapılır.

Dış mekan uygulamaları için;

Taş halı uygulamasında 2 ana ürün vardır.

  • Taş Bağlayıcı Reçine
  • Doğal taş

Taş bağlayıcı reçine bu için en önemli kısmıdır. Uygulamanın performansını belirleyen üründür. Özellikle en yanlış yapılan uygulama sistemi bağlayıcı reçine’yi doğru tercih edilmemesidir. Yapılacak olan zemin kaplama en sağlıklı yöntemi sağlam bir beton üzerine yapılır. Beton yüzeyine yapılacak Taş Halı yüksek aderans sağlaması için doğru bir astar uygulaması yapılması gerekmektedir.

Dış mekanlarda bağlayıcı reçinenin kesinlikle POLİÜRETAN bağlayıcı (%100 uv dayanımlı, hava şartlarına dayanıklı vb) özellikleri olduğu için bu bağlayıcı kullanılması gerekir. Epoksi bağlayıcı ile uygulanan dış mekan uygulamarı reçine ne kadar kaliteli olursa olsun deformasyon olmaması imkansız. Çünkü epoksi reçine dış etkenlere dayanıklı bir reçine çeşiti DEĞİLDİR. Siz müşterilerimiz uygulamada kullanılacak ürünlerin TDS raporlarını kesinlikle isteyin ve doğru ürün kullanıldığına emin olunuz.

Bu uygulamada bağlayıcı reçine ne kadar önemli ise kullanılacak taş’ında özellikle bir hayli önemli konudur. Taş halı uygulaması yapılırken KESİNLİKLE TAMBURLANMIŞ ÖZEL TAŞ kullanılması gerekir. Türkiye piyasasında maliyetlerden ötürü kırma taş tercih edilen uygulamalar oluyor.
Bu kırma taş ürünü TAŞ HALI UYGULAMASI İÇİN DOĞRU BİR ÜRÜN DEĞİLDİR.

Uygulama yapılmadan önce kesinlikle kontrol edilmedi ve iş öncesinde bu detay sorulmalıdır.

Özellikle bu uygulamayı ilk hayata sokan avrupa’daki hiçbir ülke’de kırma taş kullanımı olmaz. Çünkü tamburlanmamış taşlar uygulamada zayıf kalacak ve kısa zamanda dağılmalar parçalanmalar meydana gelir.

Bu uygulamanın minimum 8mm kalınlıkta yapılmalıdır.
Bu kalınlıktaki bir sistemde minimum 18 kg Tabmurlanmış taş + 1.62 kg reçine kullanılması gerekir.

Uygulama tamamlandıktan sonra son kat mühürleme sistemi yapılmalıdır. Son kat mühürleme’de ort. 200gr reçine ile sistem mühürleme yapılarak uygulama tamamlanmalıdır.

İÇ MEKAN’LARDA UYGULAMA NASIL YAPILIR ?

Aquazemin Taş halı uygulaması dış mekandaki uygulama gibi yukarıdaki sistem uygulama yapılır. Uygulama tamamlandıktan sonra iç mekan’a uygun hale gelmesi için gözenek kapatıcı KESİNLİKLE UYGULANMALIDIR. Bu aşama tamamlandıktan sonra son kat vernik (mat, parlak seçeneği ile) uygulama sistemi mühürlenerek tamamlanmalıdır.

İç mekan uygulaması bu sayede temizliği kolay özellikle ofis vb. alanlar için yüksek performans gösteren bir kaplama yapılmış olur.

Aquazemin olarak 10 yılı aşkın süredir müşterilerimize en doğru ve kaliteli Taş Halı uygulamasını sunmak için yoğun çaba sarfediyoruz. Bu konuda sizlerde bizler ile iletişime geçerek, doğru bir hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*