• Destek: +90216 317 1819
  • Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

Taş halı m2 fiyatı

taş halı m2 fiyatı

Taş halı m2 fiyatı konusunda aquazemin olarak müşterilerimize en doğru ürünü ve en kaliteli uygulama ile sunmak için sürekli çalışma içinde olarak kusursuz hizmet sağlıyoruz. Bu uygulama için maliyetlerin doğru analiz edilip, yapılacak alanın iyi bir fizibilite çalışması ile doğru fiyat oluşması önemli bir konudur.

Taş Halı Nedir

Taş halı fiyatları konusunda ilk önce taş halının nasıl yapıldığını bilmek gerekir. Bu uygulamada kullanılan 2 ana ürün vardır. Gelin birlikte bu ürünleri ilk önce inceleyelim.

  • Bağlayıcı reçine
  • Kuvars taşı

Bağlayıcı Reçine Nedir

taş halı m2 fiyatı

Bu uygulamada en önemli nokta bağlayıcı reçine seçimi ve m2 kullanım sarfiyatıdır. Söyleki m2 fiyatı çalışması oluşurken bağlayıcı reçinenin doğru seçimi uygulama tamamlandıktan sonra uzun süre kullanım için en önemli faktör. Dış mekanlarda kesinlikle %100 UV dayanımlı bir bağlayıcı reçine olması ve dış hava koşullarına dayanıklı olması gerekiyor. Diğer bir unsurda kaliteli reçine seçim sonrası m2’ye gidecek sarfiyatta kalite ve taş halı m2 fiyatı’nı etkileyen önemli unsurdur.

Bağlayıcı reçinenin doğru çekilde kullanılması için hesaplama ekseriyetle şu şekilde olmalıdır. Ortalama 1cm bir taş halı kaplaması için m2’ye 18 kg gibi bir taş sarfiyatı çıkar. Buna bağlı olarakta taş ağırlığının en az % 9-10’u kadar reçine sarfiyatı kullanılması gerekmektedir.

KUVARS TAŞI

Taş halı uygulamasında diğer önemli unsur doğru taş seçimidir. Kullanılan taşın sertlik değerinin doğru olması ve ebatlandırmasıda uygun şekilde olmalıdır. Bu uygulamada genelde 2-4mm kuvars taşı tercih edilmelidir. Bu ölçülerde 1cm bir kaplama içinde yukarıda belirttiğimiz gibi 18kg/m2 sarfiyat karşımıza çıkacaktır.

TAŞ HALI M2 FİYATI

Taş halı m2 fiyatı konusunda tabiki net bir rakam paylaşmak zordur. Çünkü fiyatı belirleyen kritik 3-4 unsur vardır. Bunların doğru fizibilite edilmesi sonucunda karşımıza bir maliyet çıkacaktır. Bir fiyat skalası belirtmek gerekirse ortalama taş halı m2 fiyatı dış mekan için 40-55€/m2 gibi bir maliyet oluşur. Bu maliyeti hesaplarken yukarıda belirtilen hususların ışığında çıkan bir maliyettir. Aquazemin olarak en uygun sistemde uygulama yapmak ilk önceliğimizdir.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*