• Destek: +90216 317 1819
  • Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

Dış Mekan Zemin Kaplama Yer Döşeme Malzemesi

Dış Mekan Zemin Kaplama Yer Döşeme Malzemesi

Dış mekanlarda zemin kaplama malzemeleri ortamı ve yapısı gereği en zor şartlara maruz kalan yerlerdir. Bu konuda son kullanıcıların sıklıkla şikayette bulunduğu nokta ise zemin kaplamala malzemelerin dayanıklılığıdır. Bu konuda son yıllarda hayatımıza giren ve adından sıklıkla söz ettiren ürün Kuvars Taş Halı Zemin Kaplama. Gelin bu ürünü yakından inceleyelim.

Taş Halı Nedir

Taş halı, kuvars maden ocaklarından çıkarılan büyük kayaları özel sistemler ile ince tane boyutlarına getirilir. Uygun ebatlama sistemi ile, taş parçacıklarını özel bir bağlayıcı reçine yardımı ile birbirine yapıştırılır. Bu işlemlerin tamamlanması ile oluşan taş halı zemin kaplama dış mekan zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Farkı Nedir

Dış mekan zemin kaplama malzemeleri, özellikle dış mekan hava şartlarına dayanıklı ve yüksek performanslı olması önemlidir. Taş halı farkı bu adımda ortaya çıkıyor. Dış mekanlar yüksek sıcak ve aşırı soğuk hava şartlarına maruz kalırlar. Kullanılan ürünlerin bu şartlaya dayanıklılığı ise yüksek önem arz ediyor. Taş halı -20 +60 derece aralığında çalışan bir yer döşeme malzemesidir. Bu özelliği sayesinde iklim şartlarına yüksek dayanıklılık gösteriyor. Ayrıca yoğun yara trafiği olan yerlerde ise dayanıklılığı ile kullanıcıların tercih sebebi oluyor.

Nerelerde Kullanılır

Taş halı zemin kaplama dış mekanda çoğunlukla her alanda rahat şekilde kullanabileceğiniz bir yer döşeme malzemesidir.

  • Yürüyüş yollarında
  • Park ve bahçelerde
  • Ortak alanlarda
  • Havuz kenarlarında
  • Bahçe ve verandalarda
  • Garaj ve otoparklarda

Nelere Dikkat Etmeliyiz

Taş halı zemin kaplamada dikkat etmeniz gereken en önemli husus bağlayıcı reçinedir. Bu ürünün performans ve kalitesini etkileyen en can alıcı noktadır. Kullanılan bağlayıcı reçine %100 UV dayanımlı ve dış hava koşullarına dayanıklı olması gerekmektedir. Bu özelliğide yetmiyor, ayrıca kullanılan kaliteli bağlayıcı reçinenin m2 başına sarfiyatıda kilit noktadadır.

Faydaları Nedir

Yekpare olması bu zemin kaplama malzemesinin en önemli özelliğidir. Derz olmaması ürünün tamamen yerinde dökme şeklinde uygulanması kullanıcılara derz kirliliğini ortadan kaldırıyor.
Firesiz olmasıda kullanıcılara ek maliyet getirmemesine sebebiyet veriyor. Alışılagelmiş (fayans, granit, mermer vb.) zemin kaplama malzemeleri yapısı gereği fire çıkaran malzemelerdir. Taş halı bu konuda kullanıcılara ek maliyet çıkarmıyor.
Sınırsız renk seçeneği sayesinde mekanlarda mimari anlamda tamamlayıcı bir unsur olarak hayatı kolaylaştırıyor.
Hızlı uygulama ile geniş alanlarda zamandan kazanarak kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.

Sizde taş halı ile hemen tanışarak hayatınıza farklılık kazandırın. Bizimle iletişim sağlayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*