Blog

EPOKSİ ZEMİNLERİN FAYDALATI

Neden Okullarda Epoksi Zemin Yapılır?

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Epoksi zemin kaplama sistemlerinde hayaımızın birçok alanlarında kullanmaya başladık. Bu konuda en önemli uygulama ağı olarak okullar ön plana çıkmaya başladı. Sebebi olarakta, epoksi zemin uygulamaların sağlık olarak hijyenik temizlik olarak kolay temizlenebilme kolaylığı sağlıyor müşterilerine. Epoksi zemin kaplamaları yepkare olarak uygulandığı için derz kesit boşlukları yoktur. Bu sayede mikrom ve kirlerin barınması imkansız hale geliyor.

Epoksi Zemin Kaplamalarda Özellikleri

 • Kolay temizlenebilir.
 • Renk sıkalası çok geniştir.
 • Orta sınıf bütçeli uygulamalar.
 • Antibakteriyel özelliğine sahiptir.

EPOKSİ BOYA

EPOKSİ BOYA NEDİR?

Epoksi boya sistemleri üretim, imalat, satış gibi benzeri amaçla kullanılan bütün mekanların zeminlerinde kullanılan hızlı ve kolay uygulama ile yapılmakadır. Epoksi boya uygulamalarında zemin etüdü profosyonel ekibimiz ile keşif yapılır, gerekli zemin ölçümleri yapılarak ön izleme tamamlanır. Hedefine uygun olacak şekilde müşterimizin beklentilerinide karşılamak kaydı ile ürün seçimi yapılır. Renk olarak ortama uygun olarak belirlenir. Epoksi boya özellikle yüksek kimyasala maruz kalan zeminlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uygulama sonrası epoksi boyaların temizliği hızlı, kolay ve pratiktir. Epoksi boya özellikle hastaneler, fabrikalar, otoparklarda tercih edilmektedir. Yarı mat görünümlü bir epoksi sistemidir. bütçe olarak uygun fiyatlarda uygulama yapılarak müşterilerimizin memnun kalması en önemli konudur.

Epoksi Boya Uygulamasında Teşifte Nelere Bakılır?

 • Mevcut zeminin özelliği
 • Zemin beton veya şap ise zemindeki nem yüzdesi
 • Epoksi boya yapılacak alanın ortak sıcaklık ve yoğuşma değerleri
 • Tercih edilecek olan ürün markası
 • m2'ye kullanılacak sarfiyatlar
 • Uygulama yapılacak alanın büyüklüğü
 • İstenilen özel istekler

EPOKSİ ZEMİN FİYATLARI

Neden Aquazemin?

Epoksi Zemin Fiyatları

Epoksi zemin kaplama sistemlerinde fiyat odaklı bir çalışma için yapılacak zeminin iyi bir şekilde keşif yapılması gerekmektedir. Profosyonel ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize doğru sonuç odaklı bir keşif ile doğru epoksi zemin kaplama seçilerek ilerleme kaydedilir. Bu aşamada Epoksi zemin sistemlerinde m2 birim fiyatını belirlerken şu gibi noktalara dikkat edilir.

Epoksi Zemin Sistemlerinde m2 Fiyatları Nelere Göre Belirleniyor?

 • Mevcut zeminin özelliği
 • Tercih edilecek olan ürün markası
 • m2'ye kullanılacak sarfiyatlar
 • Uygulama yapılacak alanın büyüklüğü
 • İstenilen özel istekler

ve benzeri özellikleri müşterilerimize özel çalışmaları birif alarak fiyat tekliflerimizi en uygun en sağlıklı şekilde sunuyoruz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

METALİK EPOKSİ ZEMİN

Metalik Epoksi Zemin Kaplama

21.Yüzyılda her sekör gibi yapı sektörüde hızla teknolojini geliştirmektedir.

Bu sebepten insanların arz talep istekleri doğrultusunda epoksi kaplama sistemlerinde yeni bir uygulama ile firmamız siz değerli müşterilerimiz beğenisine sunmaktadır.

Aquazemin ailesi olarak dekoratif zeminler konusunda AR-GE ekibimin her geçen gün yenilikler ile bizleri onurlandırmaya devam etmektedir.

Ve bu konuda yeni ürünümüz olan METALİK EPOKSİ kaplama sistemlerini sunuyoruz. Özel pigmentler sayesinde çok özel renkler ve motifler olağanüstü zeminler artık gerçek.

Standart epoksi zemin uygylamasının yanısıra butik bir çalışma olan Metalik Epoksi Kaplaması ile artık ofisler, showroomlar, evleriniz ve bir çok özel alanlarınızı renklerdiriyoruz.

Firmamız Türkiyede yine bir ilk olan Dekoratif 3D Zemin uygulaması ile müşterilerine çok önemli bir alanda hizmet vermeyede hızla devam etmektedir.

EPOKSİ ZEMİN UYGULAMALARIDNA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Epoksi Zemin Kaplamaları

Epoksi Zemin uygulamalarında dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi zemin hazırlığıdır. Sağlam, dayanıklı bir epoksi zemin uygulaması için astar uygulamasında zemin çatlak ve tamir gerektiren yerlerin çok güzel yapılması gerekmektedir. Tabi bu işlem sırasında kullanılan malzemenin kalitesi ve sarfiyatlarda en büyük etkenlerdir. Bu işlemden sonra arakat ve son kat uygulamardada dikkatli ve hassas olunması gerekmektedir. Sektörde endüstriyel zemin uygulamalarında Aquazemin firması olarak kullanıcılara en iyi hizmeti sunma çabasındayız. Kullandığımız markalar ile ilgili çözüm ortaklıklarında ticari kazancı bir yana koyarak kaliteyi en ön planda tutuyoruz. Bu konuda siz değerli müşterilerimiz bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Taş Zemin Uygulaması ve Faydaları

Taş Zemin Kaplama

Günümüz dekorasyon uygulamarında her geçen gün yeni malzemeler görmeye aşılık olduğumuz şu zamanda Aquazemin firması Türkiye’de ilk yeni olan uygulama Taş Zemin uygulamasını siz değerli müşterilerine sunmaktan gurur duyuyor. Özellikle teraslar ve bahçelerde mermer granit gibi ürünlerin en büyük sıkıntısı yüzeydeki kayganlık. Kış aylarında bu şikayet daha yüksek sesle konuşuluyor.

İşte tamda bu sırada Aquazemin kullanıcının şikayetlerine kulak verip Taş Zemin uygulamasını siz değerli müşterilerimiz beğenisine sunuyor. Kaymaz yüzeyi sayesinde kış aylarında dış mekân zeminlerindeki buzlanmadan meydana gelen kayganlığı en aza indirip insan sağlığına da önem vermektedir.

Kış bahçeleri verandalar havuz ve spa merkezlerinde çıplak ayakla basılan acaba düşer miyim korkusu ile ayaklarımız titreyerek yürüdüğümüz bu mekânlar artık daha güvenli ve estetik. En güzel özelliklerinde biriside çıplak ayakla basıldığında hoş bir ayak masajı hissini de siz müşterilerimize heyecanla duyururuz.

Taş zemin uygulaması sadece yukarda bahsettiğimiz zeminlerin dışında ofislerlerde ve kapalı mekanlarda da rahatça kullanabilirsiniz. Ve ofislerde diğer zemin çeşitlerinde çıkan malzeme sesini hiç duymadan sessizce yürüyüş sağlayabilirsiniz. Kısacası Taş Zemin uygulaması hayatımıza rahatlık, hijyen ve kullanım olarak girmeyi başarmıştır.

Aquazemin(Dekoratif 3 boyutlu zemin) uygulamasında önemli hususlar

3D Zemin Kaplama Sistemleri

Aquazemin markası olarak sektöründe öncü bir firmaların başındadır.3 boyutlu denildiği zaman insanların hayallerini süslediği bir mükemmel zeminler akıllarda yerini alıyor. İlk olarak bu uygulamada dikkat edilmesi gereken hususlardan birincisi derinlik ve boyut hissidir.

Yapılan uygulamalarda her zaman boyut hissini almamız mümkün olmayabilir. Nedenine gelince her fotoğrafın belli bir perspektif açısı vardır. Derinlik hissini almak beklide çoğu görselde zordur. Onun için biz aquazemin olarak Dekoratif 3D Zemin demek daha sağlıklı olduğunu düşünüyoruz. Bu uygulama yapılan zeminlerde sadece üç boyut hissini almak değil faydalarınıda göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Özellikle ev hanımlarının ev temizliğinde en zorlandığı yerlerden birisi ıslak zeminlerdeki (banyo, mutfak, wc ) derz aralıklarının kirlenmesi ve mikrop üremesi. İşte bu uygulamada artık bu sıkıntıya son. Çünkü aquazemin dekoratif 3d zemin uygulamasında derz aralığı bulunmamaktadır. Yekpare olarak uygulanır. Temizğili hiç olmadığı kadar kolay ve antibakteriyeldir.Islak zeminlerde kullandığınız ağır kimsayal temizlik malzemelerine artık gerek duymadan hızlı bir şekilde hijyen sağlayarak gündelik hayatınıza devam edeceksiniz.

Aquazemin dekoratif 3D Zemin uygulamasını ayrıca evinizin her odasında uygulama yapabilirsiniz. Çocuk odalarınızda gönül ferahlığını ile kullanabilir, insan sağlığına zararsızdır.

Etkileyici Işıklı Duvar Uygulaması (Gergi Tavan Uygulamaları)

Gergi Tavan Uygulaması

Beautyworld 2015 İstanbul fuarının önde gelen sektör liderlerinden SELUZ firmasının stand projesi Düzey Fuar (www.duzeyfuar.com) tarafından hayata geçirildi.

Düzey Fuar (www.duzeyfuar.com) tarafından yapılan özel stand tasarımının dikkat çekiçi unsurlarından biriside depo kısmının ışıklı bir parfüm şişesi şeklinde olması idi.

Tasarıma uygun bir şekilde uygulamanın yapılmasında Aquazemin’den destek alındı. Aquazemin bünyesindeki teknik kadro ile proje uygulaması gözden geçirildi.

Projeye uygun ve hedefleri karşılayacak doğru çözüm olarak Gergi tavan uygulaması tercih edildi.

Aquazemin tarafından yapılan uygulama ile canlı, dinamik ve etkileyeci bir şekilde proje ziyaretcilerin beğenisini kazandı.